Kino samochodowe coraz popularniejsze także w Polsce

  • kino-samochodowe-makieta

Jeszcze kilkanaście lat temu kino samochodowe było popularne tylko w Stanach Zjednoczonych oraz w krajach zachodniej Europy. Można jednak zauważyć ożywienie tej branży również w Polsce. Zwłaszcza jest to widoczne w okresie letnim, kiedy to pogoda pozwala na przeprowadzanie tego typu seansów i oglądanie najlepszych filmów w plenerze. Co warto wiedzieć o kinie samochodowym, aby od samego początku stało się to dla nas jedną z głównych rozrywek na letnie wieczory?

Najważniejsze zalety kina samochodowego

Najważniejszą zaletą kina samochodowego jest oczywiście wygoda oglądania seansu. Możemy samodzielnie ustawić własny fotel bez obaw, że będzie on komuś przeszkadzał. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć ze sobą koc oraz poduszkę. Ponadto w kinie samochodowym nie mamy żadnych ograniczeń co do spożywanych pokarmów. Jeżeli nie lubimy, jeśli ktoś obok nas je popcorn lub chipsy, kino samochodowe będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Podobnie wygląda sytuacja z rozmowami. W przypadku kina stacjonarnego podczas seansu obowiązuje cisza, która stosunkowo często może być zakłócana przez osoby nietrzymające się zasad. Kino samochodowe w pełni rozwiązuje ten problem.

Jak wygląda korzystanie z kina samochodowego ?

Kino samochodowe rządzi się oczywiście swoimi prawami, które trzeba przestrzegać pod rygorem wyproszenia z seansu bez zwrotu gotówki. Na seans zazwyczaj mają wstęp tylko i wyłącznie samochody osobowe. Ma to oczywiście praktyczne znaczenie, ponieważ samochód osobowy nie będzie zasłaniał widoku osób, które znajdują się za nim. W wielu przypadkach istnieje również limit osób, które znajdują się w jednym samochodzie. Zazwyczaj są to maksymalnie dwoje dorosłych oraz dzieci. Ponadto na miejsce spektaklu nie można wnosić napojów alkoholowych oraz palić papierosów. Trzymając się tych zasad, każdy powinien wyjść zadowolony z seansu filmowego.

Czy kino samochodowe ma jakieś minusy ?

Wyróżnia się dwa kluczowe minusy kina samochodowego. Pierwszym z nich jest brak toalet na większości spektakli. Jest to spory problem osób, które wypiły zdecydowanie za dużo płynów. Drugim z minusów jest brak możliwości opuszczenia seansu przed jego zakończeniem. Jeżeli film nie spełnił naszych oczekiwań, w przypadku kina tradycyjnego możemy bez problemu opuścić salę kinową. W przypadku kina samochodowego jest to bardzo utrudnione, a wręcz niemożliwe, ponieważ istnieje spora szansa, że nasze auto zostało zastawione przez inne. Należy wtedy odczekać cierpliwie do końca seansu. Te małe minusy w pełni rekompensuje jednak radość z tego, że letni wieczór spędziliśmy w bardzo miłej atmosferze.

Kino samochodowe nadal jest stosunkowo młodym pomysłem na oglądanie filmów w plenerze i z biegiem czasu na pewno będzie ewoluował. Coraz więcej firm oferuje tego typu seanse. Przed każdym z nich warto dowiedzieć się, jak największej ilości informacji na temat samego seansu, ale również zasad, które będą panowały podczas projekcji. Dzięki temu będziemy mogli bardzo miło spędzić czas w towarzystwie naszych bliskich lub paczki znajomych, z którymi udaliśmy się na seans.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *